Rastgele Yazı

ALMANYA VİZE BAŞVURUSU

Almanya vize başvurusu yapacak kişinin öncelikle Almanya’ya gidiş amacını belirlemesi gerekmektedir. Turistik, ticari ya da ziyaret amacıyla yapılabilecek vize başvurularında evraklar gidiş amacına göre değişmektedir. Hangi vize türünde başvuru yaparsanız yapın, başvurunun sonuçlanma süresi ve başvuru ücreti değişmemektedir. Temel olarak 87,5 Euro Konsolosluk ve aracı kurum ücreti ödemeniz gerekecektir. İlgili vize türlerinde başvurular İDATA vize başvuru merkezi üzerinden gerçekleşmektedir. Almanya misyonları, C tipi vizeler için münferit başvuru almamaktadır. Her durumda, İData internet sitesinden randevu alarak vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Almanya Vize Başvurusu Yapmak Zor mu?

Almanya üzerinden yapılacak vize başvuruları, diğer Schengen üyesi ülkelerden yapılacak vize başvurularına nazaran oldukça kolaydır. Bunun sebebi, birçok evrağı ıslak imza ve kaşeli olarak istemiyor olmaları ve çalışan olarak yapılan başvularda şirket evraklarını talep etmiyor olmalarıdır. Almanya vize başvurusu yaparken hazırlamanız gereken evraklar sayısı diğer ülke evraklarına göre 6-7 adet daha azdır. Bir diğer konu da banka hesap dökümlerini ıslak imza kaşeli istemiyor olmalarıdır. Hangi vize türü için başvuru yaparsanız yapın, banka hesap hareketlerini internet şubesinden indirerek çıktı alabilir ve dosyaya ekleyebilirsiniz.

Kimler Almanya Vize Başvurusu Yapmalıdır?

Planlanan seyahat, hangi amaçla olursa olsun, Almanya seyahatinde bulunacak kişilerin Almanya üzerinden başvuru yapması tavsiye edilir. Evrak olarak kolay olması sebebiyle farklı ülkelere seyahat edecek kişilerin de Almanya üzerinden başvuru yaptıkları görülmektedir fakat bu durum ilgili başvuruları değerlendiren misyonlar tarafından rahatlıkla farkedilmektedir ve süreç sonunda başvuru sahibi red durumu ile karşılaşabilmektedir. Herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmamak için Almanya seyahatiniz olacaksa Almanya vize başvurusunda bulunun.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*