Rastgele Yazı

Rusya Turistik Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar?

RUSYA TURİSTİK VİZE BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Rusya turistik vize başvuru ücreti konsolosluk harcı özelinde giriş sayısına bağlı olarak değişmektedir. Bu süreler, tek girişli, çift girişli ve çok girişli olarak değişmektedir. Turistik olarak yapılan Rusya vize başvurularında verilebicek en uzun vize süresi 30 gün olduğu için en çok tercih edilen giriş sayısı tek girişli vizedir. Bazı durumdalarda ay içerisinde birden fazla kez seyahat etmek zorunda olan kişiler çift girişli vize tercih etmektedirler. Çok girişli vizeler ise hem 30 günlük vizede iki defadan fazla seyahat durumu pek olmadığından hem de çok girişli vizenin konsolosluk harcı pahalı olduğundan pek tercih edilmemektedir.

Tek girişli vizenin konsolosluk harcı 80 Amerikan Dolarıdır. Konsolosluk harcının yanında aracı kurum yani VFS Global’e ödemeniz gereken tutar ise 35 Amerikan Dolarıdır.

Çift girişli vizenin konsolosluk harcı 128 Amerikan Dolarıdır. Bu tutarın yanında VFS ücreti yine aynı şekilde 35 Amerikan Dolarıdır.

Çok girişli vizenin konsolosluk harcı ise 240 Amerikan Dolarıdır. VFS Global hizmet bedeli değişmemekle birlikte 35 Amerikan Dolarıdır.

Ekspres Turistik Rusya Vizesi Fiyatı Ne Kadar?

Yukarıda verilen fiyatlar normal işlem süresi yani 10 iş gününde sonuçlanacak vize fiyatlarıdır. Eğer 3 iş gününde yani Express işlem talep edilirse fiyatlar tek girişli 160 Amerikan Doları, çift girişli 256 Amerikan Doları, çok girişli vize için Express işlem talep edilirse konsolosluk harcı 480 Amerikan Dolarıdır. İlgili tutarlar 35 Amerikan Doları VFS Global hizmet bedeli eklenecektir.

Konsolosluk vize harçları, hangi şehirden başvuru yapıldığına göre değişmez. Türkiye’de vize vermeye yetkili tüm Rusya misyonlarında ilgili fiyatlar aynıdır. Fiyat aldığınız kişilere tutarların açılımını muhakkak sorun ve ne kadar hizmet bedeli talep edildiğini tespit edin.

ÖZETLE;

  • Rusya turistik vize başvuru ücreti, giriş sayısına göre değişmektedir. Vizenin gün sayısına göre değişen bir tutar kesinlikle yoktur.
  • Ödemeniz gereken tüm harç ve aracı kurum hizmet bedeli ödemelerinin yanında başvuru yaparken sunmanız gereken VOUCHER belgesi için de bir bedel ödemek zorundasınız.
  • Voucher bedeli, Rusya’da partneri olan seyahat acentalarının fiyat politikasına göre değişmektedir. 25 USD voucher ücreti talep eden acenta olduğu gibi 60 USD voucher ücreti talep eden acenta da bulunmaktadır.
  • Tek girişli normal işlem ücreti 80 Konsolosluk + 35 VFS Global 115 Amerikan Dolarıdır. Tek girişli Express işlem 160 Konsolosluk + 35 VFS Global 195 Amerikan Dolarıdır.
  • Çift Girişli normal işlem ücreti 128 Konsolosluk + 35 VFS Global 163 Amerikan Dolarıdır. Çift girişli Express işlem 256 Konsolosluk + 35 VFS Global toplam 291 Amerikan Dolarıdır.
  • Çok girişli normal işlem ücreti 240 Konsolosluk + 35 VFS Global 275 Aimerikan Dolarıdır. Çok girişli Express işlem 480 Konsolosluk 35 VFS Global toplam 515 Amerikan Dolarıdır.

Rusya turistik vize başvuru ücreti ile ilgili araştırma yaparken mutlaka hizmet bedeli ve voucher ücretlerini sorun. Fiyatın en fazla yükseldiği iki nokta bunlardır. Tavsiyemiz tüm hizmet için 150 Amerikan Doları üzerinde bir rakam ödememenizdir.

Rusya vize başvurusunda bulunmak için zorunlu bir evrak olan voucher belgesi hakkında bilgi almak için Rusya Voucher Belgesi yazımızı okuyunuz.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*