Rastgele Yazı

Rusya Voucher Belgesi

Rusya Voucher Belgesi

Rusya voucher belgesi Rusya için turistik vize alırken ihtiyacımız olan ve edinmesi zor bir belge olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm başvuru aşamalarını kendimiz halledebiliyoruz fakat iş Voucher belgesine gelince tıkanıyoruz. Bu belge için Rusya ile anlaşmalı seyahat acentelerinden destek almamız gerekiyor çünkü belgenin Rusya’da yetkili bir tur operatörü lisanslı seyahat acentesi tarafından gönderilmesi gerekli.

Voucher konusunu biraz açalım. Voucher, bizim bildiğimiz kelime anlamının dışında, Rusya’da turistik kabul belgesi olarak kabul edilir. Yani, sizin Rusya’daki seyahatinizi kağıt üzerinde organize eden ve sizin Rusya’da turist olarak geçireceğiniz zamandan sorumlu olacak bir acente olmak zorunda.

Türkiye’de vize danışmanlığı yapan firmalar ve bazı seyahat acenteleri, Rusya’da tur operatörü belgesine sahip acenteler ile ortak olarak bu belgeyi sağlayabiliyorlar. Fakat dikkat edilmesi gereken çok önemli konulardan bir tanesi, Rusya’daki bazı tur operatörlerinin bu firmaları kağıt üzerinde kuruyor olması. Dolayısıyla, Rusya’ya giriş sırasında pasaport memurunun onay almak için acenteyi araması ve karşısında herhangi bir muhattap bulamaması, sizin Rusya’ya girememenize sebep olabilir.

Özetle ;

  • Voucher belgesi, Rusya vize başvurularında sunulması gereken zorunlu bir evraktır.
  • Yaptığınız otel rezervasyonuu, sunulması gereken Rusya voucher belgesi yerine geçmez. Bu belgenin ayrıca edinilmesi gereklidir.
  • Voucher belgesini Türkiye sınırları içerisinde kaliteli ve güvenilir bir acentadan satın alın. Belge alımında Rusya’daki acentanın güvenilirliğini mutlaka sorgulayın.
  • Rusya voucher belgesi için ortalama bedel 35 USD’dir. Bu tutarın üzerinde bir bedel ödemeyin.
  • Rusya voucher belgesinin üzerinde, belgeyi gönderen Rus acentanın ünvan, adres ve lisans bilgileri olması gerekli. Bunları kontrol edin.
  • Rusya voucher belgesi kesinlikle kaşe ve imzalı olmalıdır. Bu noktaya dikkat edin.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*